Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIPodniesienie piersi (mastopeksja)

Podniesienie piersi (mastopeksja)

Mastopeksja, potocznie nazywana liftingiem biustu, to chirurgiczna technika, która polega na podniesieniu piersi, przywróceniu im dawnego położenia, kształtu i jędrności. Wskazaniami do przeprowadzenia takiej operacji są piersi obwisłe po ciąży i karmieniu piersią, dużej redukcji masy ciała oraz osłabienia elastyczności włókien kolagenowych na skutek starzenia się. Jeśli planuje się mieć więcej dzieci, lepiej odłożyć operację na czas późniejszy – podczas kolejnej ciąży nastąpi ponowne rozciągnięcie skóry, co może zniweczyć efekty operacji. Najlepsze wyniki mastopeksji uzyskuje się u kobiet z mniejszymi piersiami. Niekiedy mastopeksję stosuje się dla korekcji rozmiaru samej otoczki brodawki sutkowej.

Operacja podniesienia piersi

Podczas mastopeksji chirurg dokonuje cięcia wokół brodawki sutkowej, dalej pionowo w dół i ewentualnie także pod piersią w kształcie kotwicy. Niekiedy, przy opadnięciu piersi niewielkiego stopnia, wystarczy cięcie wokół brodawki. Nadmiar skóry usuwa się, brodawkę wraz z otoczką przemieszcza się ku górze do nowej pozycji. Rany zszywa się szwem śródskórnym, a następnie na kilka dni zakłada się opatrunek wokół klatki piersiowej.Operacja trwa około 1,5-3 godzin.

Po operacji przez kilka-kilkanaście dni utrzymuje się zasinienie i obrzęk piersi. Ból po operacji nie jest duży i ustępuje po zwykłych środkach przeciwbólowych. Szwy usuwa się po 1-2 tygodniach. Blizny początkowo są różowe, twarde i wyraźne, bledną i stają się mało widoczne po 6-12 miesiącach, ale nigdy nie znikają bez śladu.

Znieczulenie

› operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą)

Pobyt w oddziale

› od 1 do 2 dni

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja

› powrót do pracy jest możliwy w ciągu 7-14 dni

› przez 3-4 tygodnie należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i unoszenia ramion

› przez 7-14 dni należy unikać seksu, a przez miesiąc wysiłkowych dyscyplin sportu

Zalecenia po zabiegu

› wskazane jest noszenie biustonosza przez całą dobę przez 3-4 tygodnie po operacji

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych