Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

Plastyka warg sromowych (labioplastyka)

Jeżeli wargi sromowe są przerośnięte bardzo wyraźnie, może to przeszkadzać ze względów estetycznych, ale także utrudniać normalne funkcjonowanie. Często kobiety posiadające taki problem doświadczają znacznego dyskomfortu nawet przy noszeniu zwykłej bielizny, trudno im pokazać się w stroju kąpielowym, przerost warg sromowych zwykle przeszkadza też podczas uprawiania sportów – na przykład w czasie jazdy na rowerze, ale nawet zwykłe siedzenie może być problematyczne. Przerośnięte wargi sromowe mogą ponadto utrudniać higienę intymnych części ciała lub stanowić przeszkodę psychiczną albo fizyczną, zaburzającą życie seksualne kobiety.

Operacyjna korekcja warg sromowych

Chirurg przed labioplastyką dokładnie wymierzy linie planowanych cięć chirurgicznych, w taki sposób, aby powstałe blizny były niewidoczne i  w żaden sposób nie przeszkadzały pacjentce. Po przeprowadzeniu korekty warg sromowych niezbędne jest pewne, ale delikatne zszycie ran pooperacyjnych. W tym celu używa się bądź szwów nierozpuszczalnych lub rozpuszczalnych, które zdejmowane są po 7 dniach. Zabieg przeprowadza się na stole operacyjnym w pozycji ginekologicznej i trwa ok. 1 godziny. Obrzęk, który występuje zaraz po operacji, ustępuje po około 7-14 dniach.

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się  w znieczuleniu podpajęczynówkowym

Pobyt w oddziale

› od  1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› należy po każdym wypróżnieniu obmywać operowane okolice oraz zmieniać opatrunki przez 10 kolejnych dni

› zaleca się także unikanie siedzenia (napinania krocza) przez pierwsze 5 dni – najwygodniejsza i najbezpieczniejsza jest pozycja półsiedząca

› przez minimum 2 tygodnie należy powstrzymać się  od uprawiania seksu (zalecany okres abstynencji seksualnej – 4-6 tygodni)

Umów się na zabieg

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Skontaktujemy się z Tobą najpóźniej w ciągu 24 godzin