Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIPlastyka pochwy

Plastyka pochwy

Po porodzie wiele kobiet odczuwa zmianę dotyczącą intymnej strony życia, objawiającą się obniżeniem potrzeb seksualnych lub satysfakcji z pożycia seksualnego. Wynika to z zaburzeń anatomicznych narządu rodnego spowodowanych m.in. nadmiernym rozciągnięciem mięśni okrężnych pochwy i uszkodzeniem mięśni dna miednicy, co w efekcie przyczynia się do obniżenia się krocza, powiększenia się przedsionka pochwy oraz wejścia do pochwy. Zmiany te mogą być efektem przedłużających się porodów lub porodów noworodków o dużej masie urodzeniowej. Jeśli po porodzie zalecane ćwiczenia rehabilitacyjne polegające na napinaniu mięśni krocza nie przynoszą efektu rozwiązaniem może być leczenie operacyjne. W efekcie zabiegu uzyskuje się zwężenie pochwy, poprawienie napięcia mięśni pochwy i odtworzenie prawidłowych warunków anatomicznych. Plastyka pochwy jest standardową operacją ginekologiczną. 

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się  w znieczuleniu podpajęczynówkowym

Pobyt w oddziale

› od  1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› należy po każdym wypróżnieniu obmywać operowane okolice oraz zmieniać opatrunki przez 10 kolejnych dni

› zaleca się także unikanie siedzenia (napinania krocza) przez pierwsze 5 dni – najwygodniejsza i najbezpieczniejsza jest pozycja półsiedząca

› zalecany okres abstynencji seksualnej ok. 6-8 tygodni.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych