Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIPlastyka brzucha (abdominoplastyka)

Plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Operacyjna korekcja powłok brzusznych polega na usunięciu zwisającego nadmiaru wiotkiej skóry oraz podskórnej tkanki tłuszczowej w środkowej i dolnej części powłok brzucha, a także na wzmocnieniu mięśni ściany brzucha. Najczęściej korekcję powłok brzusznych przeprowadza się u kobiet po przebytych ciążach, u których mięśnie brzucha uległy rozciągnięciu, a skóra utraciła zdolność obkurczania się. Wskazaniem do wykonania plastyki brzucha jest także utrata elastyczności skóry u osób z nadwagą po znacznej redukcji masy ciała oraz u osób starszych. Z przyczyn medycznych lekarz może zdecydować o takiej operacji w związku z przepukliną brzuszną.

Operacyjna korekcja powłok brzusznych

Abdominoplastyka to duża operacja, trwająca 3-4 godziny. Podczas zabiegu powłoki brzuszne odwarstwia się na całej powierzchni od powięzi mięśniowej aż do wysokości dolnych żeber, mięśnie zbliża się do siebie w linii środkowej i zszywa, powłoki przemieszcza się ku dołowi i po usunięciu ich nadmiaru zszywa szwami śródskórnymi bez konieczności ich usuwania. Na rany zakłada się opatrunek, a na całą powierzchnię brzucha elastyczny ucisk. W miejscu operowanym pozostawia się dreny na okres 24-48 godzin. Po operacji pozostaje długa pozioma blizna powyżej spojenia łonowego, która nie będzie jednak widoczna pod bielizną.

Znieczulenie

› operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą) lub częściej lędźwiowym, zewnątrzoponowym.

Pobyt w oddziale

› od 1 do 2 dni

Zalecenia po zabiegu

› w pierwszej dobie po operacji konieczne jest leżenie. Ból pooperacyjny łatwo można zredukować środkami przeciwbólowymi.

› w drugiej dobie rozpoczyna się wstawanie, a ostrożne, stopniowe uruchamianie w ciągu następnych dni z zachowaniem ucisku

› przez 2-3 tygodnie od operacji należy unikać wykonywania cyznności wymagających wysiłku fizycznego, a przez 6 tygodni obowiązuje zakaz uprawiania sportu

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja

› powrót do normalnego funkcjonowania zwykle jest możliwy po około 2 tygodniach, jednak jeszcze przez miesiąc zaleca się oszczędzający tryb życia i unikanie wysiłku fizycznego.

Dokumentacja fotograficzna przed i pooperacyjna pokazuje rezultat operacji.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych