Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIMezoterapia mikroigłowa Dermapen

Rewitalizacja skóry metodą mezoterapii mikroigłowej Dermapen

Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Dermapen to jedna z najpopularniejszych form rewitalizacji skóry. Świetnie sprawdza się w walce z oznakami starzenia się skóry: płytkimi zmarszczkami, wiotkością i wysuszeniem skóry, a także cellulitem, rozstępami, bliznami potrądzikowymi i pourazowymi oraz negatywnymi skutkami działania na skórę czynników atmosferycznych: słońca, wiatru czy mrozu. Wykorzystywana jest również do wzmocnienia skóry głowy w terapii łysienia Wykonuje się ją jednak przede wszystkim na skórze twarzy, również wokół oczu i ust, oraz skórze szyi, dekoltu i dłoni.

W odróżnieniu od klasycznej mezoterapii igłowej, podczas której lekarz wykonuje pojedyncze nakłucia za pomocą igły ze strzykawką, metoda Dermapen polega na automatycznym nakłuwaniu skóry specjalnym urządzeniem, które wyglądem przypomina gruby pisak. Końcówka aparat wyposażony jest w aplikator złożony z 12 igieł, którymi lekarz może wykonać nawet do 20 nakłuć na sekundę. Ich głębokość jest precyzyjnie regulowana – pozwala wprowadzić substancje aktywne do skóry właściwej na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm.

Automatyzacja i szybkość nakłuć zmniejsza ból odczuwany przez pacjenta, skraca czas trwania zabiegu, a także okres rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu. Poza tym, aby uniknąć ryzyka reakcji uczuleniowych, mikroigły wykonane są z molibdenu lub stali chirurgicznej.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen pozwala efektywniej pobudzać procesy regeneracyjne w skórze właściwej, mobilizując ją szczególnie do produkcji nowych włókien kolagenowych, elastyny i proteoglikanów. Umożliwia to szybkie przywrócenie skórze jędrności i sprężystości, zwiększenie jej gęstości i nawilżenia.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych