Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIMasaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny / aromaterapeutyczny

Masaż relaksacyjny nie tylko wpływa na nasze ciało, ale również na nasze samopoczucie. Co ważne można zażywać go nawet codziennie. Ten rodzaj spotkania z fizjoterapeutą ma przede wszystkim na celu wyciszenie i odstresowanie, dlatego przy jego wykonaniu liczą się nie tylko ręce specjalisty, ale również aranżacja przestrzeni: muzyka, olejki eteryczne, światło. W trakcie masażu wykorzystuje się również zwykłe oliwki bądź olej kokosowy, dla nawilżenia i ułatwienia masażu. Pacjent podczas zabiegu znajduje się najczęściej w pozycji leżącej. W zależności od obszaru objętego masażem (relaksacyjny masaż głowy, karku, pleców, stóp, czy też całego ciała) pacjent pozostaje w ubraniu lub rozbiera się i owija ręcznikiem. 

Masaż relaksacyjny czerpie wiele z technik masażu klasycznego i korzysta z całego spektrum ruchów: uciskania, ugniatania, głaskania i rozcierania. Nie stosuje się natomiast bardziej gwałtownych technik aby nie zburzyć spokoju pacjenta.

Nie ma przeciwwskazań ogólnych do masażu relaksacyjnego, natomiast mogą wystąpić przeciwwskazania indywidualne, co do konkretnego typu masażu stosowanego podczas sesji. Masaże nie są np. wskazane osobom z chorobami nowotworowymi lub chorobami układu krążenia, ponieważ stymulują mikrokrążenie oraz krążenie limfy. Najlepiej omówić dozwolony zakres zabiegu z terapeutą przed rozpoczęciem sesji. 

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych