Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIMasaż klasyczny

Masaż klasyczny (masaż szwedzki)

Masaż klasyczny to technika relaksacyjno-lecznicza stosowana już w starożytności – Chińczycy i Grecy wykonywali go m.in. w terapii wielu dolegliwości oraz leczeniu bólu, Rzymianie dla odprężenia i zmniejszenia napięcia mięśni. Dziś jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych dla pobudzenie krążenia, rozluźnienia mięśni oraz uwolnienia ciała i umysłu od stresu.

Masaż klasyczny, zwany również szwedzkim, za sprawą lekarza Pera Henrika Linga, który odkrył go na nowo na przełomie XVII i XIX wieku, może być wykonywany jako całościowy lub częściowy. Stosuje się w nim rozmaite techniki: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie oklepywanie, wałkowanie, roztrząsanie i wibracje. Dzięki ich umiejętnemu połączeniu masażysta może bardzo wszechstronnie wpływać na ciało i psychikę pacjentów.

Masaż klasyczny przede wszystkim pobudza działanie układów krwionośnego i limfatycznego, co pozwala dotlenić i dostarczyć więcej substancji odżywczych do komórek ciała. Wpływa kojąco na układ nerwowy, redukując stres i nadmierne pobudzenie. Zwiększa elastyczność mięśni, obniża ich sztywność i poprawia ruchomość stawów. Zmniejsza również dolegliwości bólowe w obrębie aparatu ruchu oraz przyspiesza regenerację po urazach i przeciążeniach mięśni, stawów i ścięgien. Odmładza i wygładza skórę, pozytywnie wpływając na jej jędrność. Ponadto pobudza wydzielania serotoniny, nazywanej hormonem szczęścia, poprawiając nastrój masowanej osoby. W czasie masażu wykorzystuje się specjalne olejki, które zapewniają odpowiedni poślizg, a dodatkowo wzmacniają doznania i zwiększają korzyści płynące z zabiegu.

Masaż klasyczny przynosi natychmiastowe efekty, ale dla ich wzmocnienia warto poddawać się temu przyjemnemu zabiegowi regularnie w niezbyt długich odstępach czasu. Polecany jest szczególnie osobom, które prowadzą intensywny, stresujący tryb życia, intensywnie uprawiają sport lub wręcz przeciwnie – nie są zbyt aktywne fizycznie, osobom cierpiącym z powodu zmian zwyrodnieniowych i w ramach rekonwalescencji po zabiegach i urazach.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych