Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIMasaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

W powszechnej opinii masaż bańką chińską uważany jest przede wszystkim za jedną ze skuteczniejszych metod zwalczania cellulitu i usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha. Jednak w kosmetologii wykorzystywany jest także do ujędrniania skóry, zmniejszania widoczności rozstępów i modelowania sylwetki. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i pracę układu limfatycznego, przyspieszając metabolizm, usuwanie toksyn i naturalne procesy regeneracji komórkowej. Z tego względu zabiegi takie przynoszą pozytywny efekty jako element terapii przeciwbólowej oraz redukującej dolegliwości mięśniowe i stawowe, dają niezłe rezultaty jako zabieg przeciwtrądzikowy, a nawet pomagają w leczeniu grypy i przeziębień.

Do masażu bańką chińską wykorzystywane są specjalne bańki różnej wielkości – obecnie najczęściej gumowe, ale można też spotkać bambusowe, szklane lub ceramiczne. Jest to rodzaj bańki próżniowej, z której wysysa się powietrze, a wytworzone w niej podciśnienie wciąga skórę i położone pod nią tkanki do środka. Następnie bańka przesuwana jest po naoliwionym ciele pacjenta w określonych kierunkach, ruchami podłużnymi i okrężnymi. W ten sposób doprowadza się do przekrwienia skóry masowanego fragmentu ciała, dzięki któremu osiąga się pożądane estetyczne i terapeutyczne efekty zabiegu.

Masaż bańką chińską trwa od kilkunastu minut do godziny. Dla uzyskania optymalnych efektów masaże tego rodzaju warto powtórzyć nawet 15-20 razy w krótkim czasie, najlepiej co kilka dni. Na skórze po masażu mogą się pojawić krwawe wybroczyny, które znikają w ciągu 2-3 dni. Oczekiwane rezultaty zabiegu są odczuwane i widoczne niemal natychmiast i z każdym zabiegiem stają się coraz wyraźniejsze.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych