Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGILiposukcja

Liposukcja

Odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała. Nie jest sposobem na odchudzanie, daje możliwość modelowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest zmniejszenie masy ciała a zmiana kształtu i proporcji. 

Planowanie zabiegu operacyjnego odbywa się w trakcie konsultacji. Podczas niej zostają oznaczone miejsca przewidziane do operacji. Najczęściej odsysanymi okolicami ciała u kobiet są: brzuch, biodra, talia, boczne i przyśrodkowe okolice ud, przyśrodkowa okolica kolan, boczna powierzchnia ramion, podbródek. U mężczyzn: brzuch, klatka piersiowa (ginekomastia rzekoma). Przed zabiegiem operacyjnym stosowana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa. Zabieg operacyjny trwa od 2 do 3 godzin. Najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Bezpośrednio po zabiegu operacyjnym pacjent ma założone specjalne ubranie uciskające, które powoduje właściwe obkurczanie się skóry w miejscach odsysanych i redukuje obrzęk. Ubranie uciskające należy nosić całodobowo przez 6 tygodni. Po zabiegu operacyjnym mogą utrzymywać się obrzęki i zasinienia, które ustępują stopniowo w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Pełnego efektu zabiegu operacyjnego należy oczekiwać po 2-3 miesiącach. 

Przez kilka dni po liposukcji mogą występować dolegliwości bólowe, które ustępują po zastosowaniu doustnych środków przeciwbólowych. Przez miesiąc nie należy wykonywać forsownych ćwiczeń fizycznych. Przez 6 tygodni nie wolno opalać się w solarium. Szwy usuwa się zazwyczaj w 7 dobie po operacji. Planowany powrót do pracy w zależności od rozległości zabiegu i rodzaju wykonywanej pracy to ok. 7 dni.

Operowane powierzchnie powinny zostać poddane masażom od 5.-7. dnia po zabiegu. Masaże powinny być kontynuowane przez okres 2 miesięcy (trzy razy w tygodniu).

Znieczulenie

› operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym

Pobyt w oddziale

› 1-2 dni

Zalecenia – pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu

› nie należy prowadzić samochodu

› unikać wysiłku

› nie brać leków przeciwbólowych na pusty żołądek, ponieważ może to prowadzić do wymiotów

› unikać zaparć

› nie palić papierosów i unikać pomieszczeń, w którym przebywają osoby palące

› nie pić alkoholu

Przez okres 2 miesięcy po operacji konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej tak bardzo jak tylko jest to możliwe i nie podnosić cięższych przedmiotów. Przez okres 6 miesięcy należy unikać słońca i solarium.

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja

› powrót do pracy jest możliwy po około 7-10 dniach

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych