Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGILipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna - miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna, minimalnie inwazyjna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. Początkowo stosowana była w celu modelowania sylwetki i usuwania cellulitu, jako znacznie bezpieczniejsza alternatywa dla wiążącej się z licznymi powikłaniami liposukcji. Obecnie jednak lipolizę iniekcyjną wykorzystuje się również przy korekcji np. podwójnego podbródka oraz worków pod oczami. Jest również rekomendowana pacjentom po liposukcji, dla usunięcia nierówności po odsysaniu tłuszczu.

Lekarze z Centrum Estetyki Salus w Kłodzku zabieg lipolizy iniekcyjnej polecają osobom z niewielką nadwagą lub prawidłową masą ciała, dla zredukowania tkanki tłuszczowej z miejsc, z których nie udało się jej usunąć dietą i ćwiczeniami. W ten sposób można poprawić kształt pośladków, zmniejszyć obwód ud, pozbyć się lekkiej „oponki” na brzuchu, wałeczków na plecach i w okolicach pach, podwójnego podbródka czy tłuszczu na ramionach i kolanach.

Dodatkowymi korzyściami z poddania się zabiegowi lipolizy jest poprawa metabolizmu komórkowego i pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, lepsze jej ukrwienie oraz odżywienie.

Lipoliza iniekcyjna polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej za pomocą bardzo cienkiej igły roztworu lipolitycznego, czyli mieszanki fosfatydylocholiny i deoksycholatu. Substancje te powodują uszkodzenia komórek tłuszczowych i rozpad trójglicerydów, które następnie usuwane są z organizmu w procesach przemiany materii. Zniszczone komórki tłuszczowe nie są zastępowane nowymi, nie ma więc zagrożenia efektem jo-jo. Efekt widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla uzyskania optymalnych rezultatów terapeutycznych wskazane jest wykonanie serii minimum 2-3 zabiegów.

Zabieg lipolizy jest niemal bezbolesny – w przypadku szczególnie wrażliwych na ból pacjentów lekarz może zastosować miejscowo maść lub krem z substancją znieczulającą. Po zabiegu pojawia się obrzęk, zaczerwienie  skóry i niewielka bolesność, którą można redukować lekami przeciwbólowymi. Ewentualne siniaki znikają najpóźniej po 2 tygodniach. Pełne pożądane efekty lipolizy uzyskuje się po około 7-8 tygodniach od wykonania zabiegu.

Dla skrócenia okresu rekonwalescencji po lipolizie iniekcyjnej zaleca się wykonanie kilku zabiegów drenażu limfatycznego, które mogą skrócić czas powrotu do pełnej formy nawet o połowę. Redukują one również pozabiegową bolesność.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych