Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGILeczenie pękających pięt

Terapia rozpadlin piętowych

Ze względu na to, że na piętach spoczywa cały ciężar ciała, skóra na nich jest dwukrotnie grubsza niż na reszcie ciała. Zdarza się, że z różnych przyczyn nie regeneruje się prawidłowo i dochodzi do jej nadmiernego rogowacenia, co z kolei prowadzi do utraty elastyczności i pękania skóry – oprócz płytkich, stosunkowo niegroźnych pęknięć tworzą się głębokie rozpadliny piętowe, w które z łatwością wnikają niebezpieczne bakterie i grzyby. Konsekwencją tego są stany zapalne, zakażenia grzybiczne i trudno gojące się rany, bolesne i utrudniające normalne funkcjonowanie.

Głównymi przyczynami powstawania rozpadlin piętowych są:

› niewłaściwa pielęgnacja, m.in. nadmierne usuwanie naskórka pumeksem lub tarką

› nieodpowiednie obuwie i skarpety – zbyt ciasne, wykonane z syntetycznych materiałów

› choroby, m.in. łuszczyca, liszaj płaski, grzybice, cukrzyca

› stosowanie niektórych leków

› nieprawidłowa dieta, uboga w witaminę A

› niedostateczne nawodnienie organizmu

› nadwaga i otyłość.

Rolą podologa w terapii pękających pięt jest przede wszystkim zidentyfikowanie źródeł problemu, wykonanie odpowiednich zabiegów, służących usunięciu zrogowaciałego naskórka, zabezpieczeniu ran i zmiękczeniu skóry, oraz przekazanie pacjentowi zaleceń dotyczących codziennej pielęgnacji w warunkach domowych. Proces usuwania rozpadlin piętowych zazwyczaj jest długi, trudny i wymagający regularnych wizyt, ale przy zaangażowaniu pacjenta i jego odpowiedniej współpracy z podologiem pozwala skutecznie walczyć z tą dolegliwością. W większości przypadków możliwe jest całkowite wyleczenie zmian i przywrócenie zdrowego wyglądu stóp.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych