Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Zamykanie naczynek laserem Nordlys by Ellipse

Problemy z naczynkami w jakimś momencie życia przytrafia się większości z nas. Oprócz indywidualnych skłonności do rozszerzonych i pękających naczyń krwionośnych, czyli tzw. cery naczynkowej, istnieje wiele innych czynników sprzyjających problemom naczyniowym. Spośród tych zależnych od człowieka za najważniejsze uważa się: nieodpowiednią dietę, nadużywanie alkoholu, nieprawidłową pielęgnację skóry i nadmierne opalanie się. W przypadku kobiet przyczyną zmian naczyniowych jest również wzmożona produkcja estrogenów, które rozluźniają mięśnie naczyń krwionośnych, menstruacja oraz stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Poza tym rozszerzaniu się i pękaniu naczynek sprzyjają gwałtowne zmiany temperatury, zwłaszcza narażanie skóry na mróz i wiatr.

Najczęstszymi defektami tego rodzaju są rozszerzone naczynka i zaczerwienienia twarzy oraz rozszerzone naczynia i żylaki nóg. Laseroterapia z wykorzystaniem losera Nordlys Nd:Yag by Ellipse pozwala usunąć powierzchowne zmiany naczyniowe, takie jak teleangiektazje (tzw. pajączki, naczyniaki, objawy trądziku różowatego).

Metoda zamykania naczynek przy użyciu lasera Nordlys  Nd:Yag by Ellipse opiera się na procesie zwanym fototermolizą selektywną, który polega na konwersji światła w energię cieplną, a następnie wykorzystaniu jej do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek. Podczas  zabiegu w kierunku powierzchni skóry wysyłane są przez laser precyzyjnie kontrolowane rozbłyski światła w kierunku powierzchni skóry. Są one absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych ludzkiego ciała – hemoglobinę – która znajduje się w czerwonych krwinkach. Hemoglobina zamienia energię świetlną w ciepło, które jest następnie przesyłane do ścianki naczynia krwionośnego. Zostaje ono w ten sposób trwale zniszczone, a później usunięte przez mechanizm obronny ciała ludzkiego.

Aby zamknąć wszystkie naczynia krwionośne, z reguły potrzeba do 5 zabiegów (ich liczba może być mniejsza w przypadku naprawdę drobnych zmian), wykonywanych w określonym okresie czasu. Czas potrzebny na przeprowadzenie wszystkich zabiegów w cyklu zależy głównie od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabiegi wykonywane laserm Nd:Yas są niemal bezbolesne, mogą raczej powodować pewien niewielki dyskomfort niż poważniejsze dolegliwości. Podczas laseroterapii należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami, zarówno przed, jak i po zabiegach. Nasi kosmetolodzy doradzą Państwu odpowiednie kosmetyki.

Laser Nordlys by Ellipse jest stosowany głównie do zamykania zmian naczyniowych koloru czerwonego. Zabiegi są prawie bezbolesne, dlatego nie jest potrzebne stosowanie znieczulenia. Dodatkowo po zabiegu można skorzystać z któregoś z zabiegów wpływających kojąco na podrażnioną skórę. Szczegółowe informacje na ten temat pacjenci otrzymują podczas konsultacji z kosmetologiem, ktory będzie wykonywał zabieg zamykania naczynek.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych