Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

Leczenie trądziku laserem Nordlys by Ellipse

Laseroterapia nowoczesnym urządzeniem Nordlys by Ellipse to niezwykle skuteczna, bezpieczna i szybka metoda leczenia trądziku. Kuracja obejmuje serię zabiegów polegających na naświetlaniu obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi powtarzane są co 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia poprawy. W większości przypadków oznacza to konieczność wykonania ok. 5 naświetleń, ale liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie, ponieważ uzależniona jest od stanu skóry konkretnego pacjenta. Terapię laserową można stosować zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z kuracją farmakologiczną (należy jednak poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach)

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian trądzikowych oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła laserowego wnika w głąb skóry i ogranicza produkcję sebum, działając bezpośrednio na gruczoły łojowe. Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory, przeciwdziała więc także powstawaniu stanów zapalnych i zakażeń. Działanie lasera można więc porównać do antybiotyku.

Dodatkowym atutem lasera IPL jest to, że nie naraża pacjenta na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka, jak w przypadku leków. Ponadto badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały, że leczenie systemem IPL daje trzykrotnie szybsze efekty niż tradycyjne metody, a wyraźna poprawa zmian następuje u 60-80%  pacjentów po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy.

Zabiegi wykonywane za pomocą IPL nie mają skutków ubocznych i nie wymagają rezygnacji z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu. Leczenie trądziku laserem Nordlys by Ellipse zgodne jest więc z powszechnym trendem w świecie medycyny estetycznej, by osiągać jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów.

Zasady postępowania po laserowym leczeniu trądziku:

› zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie – wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu

› nie opalać się i bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu oraz 1 miesiąc przed zabiegiem

› nie wolno stosować leków uczulających na słońce, preparatów z dziurawca i nagietka, kosmetyków i leków złuszczających przez okres 1 miesiąca po zabiegu

› przez kilka dni po zabiegu nie należy stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu

› nie wolno wycierać miejsc poddanych zabiegom gąbką lub ręcznikiem

› nie wolno w żaden sposób drażnić skóry przed i po zabiegu

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych