Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIŁagodne guzki piersi

Łagodne guzki piersi

Łagodne guzki piersi to najczęściej niezłośliwe zmiany w obrębie piersi, z których zaledwie 20% może mieć charakter nowotworowy lub przekształcić się w nowotwory. W Centrum Medycznym Salus usuwamy guzki zdiagnozowane przez lekarzy specjalistów jako łagodne, takie jak torbiele (cysty), włókniaki, gruczolakowłókniaki, zmiany mastopatyczne czy tłuszczaki piersi, oraz kwalifikujące się do chirurgicznego usunięcia. Nie wszystkie zmiany łagodne kwalifikują się do usunięcia operacyjnego – niektóre wystarczy tylko obserwować, wykonując systematycznie samobadanie piersi i poddając się regularnym kontrolom lekarskim.

Szczegółowy przebieg zabiegu oraz leczenia każda pacjentka omawia z lekarzem prowadzącym podczas konsultacji przedzabiegowej. Lekarz informuje wówczas o rodzaju zabiegu, sposobie jego przeprowadzenia oraz zaleceniach przedzabiegowych.

Znieczulenie

› zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

Pobyt w oddziale

› od kilku godzin do 1 dnia

Zalecenia po zabiegu

› należy starać się nie zamoczyć rany pooperacyjnej przez 24 godziny po zabiegu; po tym czasie można wziąć prysznic, po czym delikatnie, czystym ręcznikiem osuszyć okolice rany

› opatrunki należy zmieniać codziennie przemywając ranę środkami odkażającymi (octenisept, woda utleniona, spirytus salicylowy) i utrzymywać ją w czystości

› w przypadku zaczerwienienia, bólu i obrzęku rany pooperacyjnej oraz gorączki należy skontaktować się z lekarzem

› po 7-10 dniach następuje wizyta kontrolna w przychodni, podczas której zdejmuje się szwy i kontroluje gojenie.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych