Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIKriolipoliza – Cooltech

Kriolipoliza Cooltech – alternatywa dla liposukcji

Ćwiczenia i dieta procentują. Wyglądasz świetnie… ale nie wszędzie? Najczęściej problem stanowią – brzuch, boki pleców, bioder, okolice ud, obszar nad kolanami, ramiona i podbródek. Na szczęście jest sposób, żeby pozbyć się niechcianych centymetrów w precyzyjnie wybranych obszarach.
Większość kobiet ma problem z jednym lub dwoma miejscami na ciele, w których dodatkowych centymetrów jest za dużo. Dlaczego tak się dzieje? Skłonność do gromadzenia tkanki tłuszczowej w określonych miejscach wynika z budowy ciała (geny) i trybu życia, a czasem gospodarki hormonalnej. Niezawodnym sposobem, pozbycia się niechcianych centymetrów w precyzyjnie wybranych obszarach jest kriolipoliza CoolTech.

Kriolipoliza to nieinwazyjna i bezbolesna metoda pozbycia się opornej, miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Technologia CoolTech firmy COCCON Medical jest jedną z najnowocześniejszych na rynku – w październiku 2020 doceniona została przez lekarzy Perłą Dermatologii Estetycznej w kategorii Modelowanie Ciała. Zabieg nie doprowadza do wystąpienia skutków ubocznych. Stała temperatura zabiegowa (-8°C) oraz skrupulatnie określony czas chłodzenia zapewniają skuteczność terapii — ryzyko uszkodzenia innych tkanek jest zerowe.

Kriolipoliza to mniej inwazyjny zamiennik dla chirurgicznego odsysania tłuszczu (liposukcji). Kontrolowane chłodzenie tkanek powoduje ubytek komórek tłuszczowych oraz utratę podskórnego tłuszczu, spowodowaną ich rozpadem (lipolizą). Specjalny aplikator zostaje umieszczony w obszarze, z którego zdecydowaliśmy się zgubić tkankę tłuszczową. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi ciepło jest pobierane z komórek zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Dzięki różnicy temperatury możliwe jest usunięcie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Zamrożone komórki są w stopniowo wydalane z organizmu w naturalnym procesie fizjologicznym.
Skuteczność zabiegu kriolipolizy zależy przede wszystkim od możliwości szybkiego schłodzenia tkanki tłuszczowej do temperatury ok. -6°C lub -8°C i utrzymanie jej w tych warunkach przez minimum 60 minut. CoolTech posiada wydajne generatory zimna, które bardzo szybko osiągną optymalną temperaturę zabiegu.
Należy pamiętać, że niezwykle ważne jest stosowanie zdrowej diety oraz odpowiedni stopień aktywności fizycznej w celu zwiększenia i utrwalenia rezultatów. Metoda polecana jest przede wszystkim osobom, które pomimo aktywnego trybu życia oraz zdrowego odżywiania nie mogą poradzić sobie z nadmiarem niepożądanej tkanki tłuszczowej w obszarze ud, brzucha, bioder, ramion lub podbródka.

CoolTech to skuteczne urządzenie medyczne (posiada certyfikaty medyczne oraz badania kliniczne potwierdzające skuteczność zabiegów) przeznaczone do nieinwazyjnego i trwałego usuwania tkanki tłuszczowej poprzez selektywne mrożenie komórek tłuszczowych. Długotrwałe chłodzenie (badania wykazały, że do uzyskania apoptozy adipocytów niezbędne jest utrzymanie temperatury co najmniej – 8°C przez czas nie mniejszy niż 60 minut) wybranych obszarów ciała, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia. CoolTech pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCCON, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Badania kliniczne dowodzą, że kirolipoliza jest zabiegiem wyjątkowo bezpiecznym, bazujący na naturalnych procesach fizjologicznych, który daje rezultaty co najmniej porównywalne z liposukcją chirurgiczną.

 

Efekty kriolipolizy nie są natychmiastowe. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje do 2 miesięcy po zabiegu. Jednorazowy zabieg redukuje ok. 30% komórek tłuszczowych z miejsca poddanego działaniu kriolipolizy. Dla pozbycia się całkowicie tkanki tłuszczowej z dedykowanego obszaru rekomendowane są 3 zabiegi CoolTech w odstępach min. 2 miesięcy.

KRIOLIPOLIZA – PROCES NISZCZENIA KOMÓREK TŁUSZCZOWYCH
Komórki tłuszczowe, jako te najmniej odporne, pierwsze reagują na działanie niskich temperatur. Krystalizacja wypełniających je trójglicerydów następuje w temperaturze dodatniej, w odróżnieniu od cząsteczek wody, które do tego samego wymagają temperatury ujemnej. Ważne jest aby, działanie aparatu do kriolipolizy było selektywne tzn. powodowało trwale uszkodzenie tylko komórek tłuszczowych. Przykładając do skóry aplikator, którego elementy chłodzące obniżają swoją temperaturę do -8°C, powodujemy oziębienie się temperatury obszaru zabiegowego. Skrystalizowane trójglicerydy, są dla organizmu oznaką uszkodzenia komórki tłuszczowej. Naturalnym procesem fizjologicznym jest ich usunięcie. Organizm wytwarza stan zapalny w obszarze zabiegowym, którego celem jest eliminacja uszkodzonych komórek. Stan ten nasila się i po około dwóch tygodniach zaczyna wygasać, by zaniknąć całkowicie po ok. 2 miesiącach. Dlatego największy efekt obserwujemy nie zaraz po zabiegu, a dopiero po około 6-8 tygodniach.
Dzięki zastosowaniu podciśnienia, zasysając fałd skóry do wnętrza aplikatora opróżniamy obszar zabiegowy z krwi. Ułatwia to osiągnięcie odpowiedniej temperatury, powoduje że krew nie ogrzewa tego co aplikator chłodzi i zwiększa to precyzję chłodzenia na wybranym obszarze.
Najważniejsze cechy, którymi powinien charakteryzować się system do indukowanej zimnem apoptozy adipocytów (kriolipolizy), aby zabieg był skuteczny a zarazem bezpieczny, są następujące:
› czas trwania zabiegu ok. 70 minut,
› temperatura zabiegowa, świadcząca o szybkości odprowadzania ciepła z obszaru zabiegowego -8°C,
› membrana zabezpieczająca skórę przed odmrożeniem,
› odpowiednio dobrane podciśnienie.

PRZEBIEG ZABIEGU COOLTECH
› Zabieg jest dedykowany głównie osobom chcącym wymodelować swoją sylwetkę w wybranych obszarach ciała (oporny tłuszcz).
› Przed zabiegiem jest dokonywany pomiar tkanki tłuszczowej. Na tej podstawie aparat sam dobiera wartości parametrów zabiegowych
› W trakcie jednej sesji można wykonać zabieg maksymalnie na czterech różnych obszarach np. brzuchu i udach. Można go wykonywać równocześnie na dwóch obszarach (dwie głowice pracują równolegle).
› Czas zabiegu na danym obszarze to 60-70 minut.
› Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć co 45 dni (wyjątkowo co 30 dni). Na różnych obszarach co 15 dni. Na tym samym obszarze można wykonać maksymalnie 3 zabiegi.
› Bezpośrednio po zabiegu w miejscu przyłożenia aplikatora wykonywany jest masaż za pomocą fali akustycznej Storz D-Actor.

ZALETY KRIOLIPOLIZY COOLTECH
› Możliwość precyzyjnego zaprogramowania zabiegu.
› Aparat medyczny przebadany klinicznie.
› Różne aplikatory umożliwiają dobre dopasowanie do każdego obszaru zabiegu oraz do grubości tkanki tłuszczowej.
› Pomiar ciśnienia i temperatury w trakcie zabiegu.
› Przeciwzamrożeniowa membrana ochraniająca skórę.
› Wysokie bezpieczeństwo.
› Możliwość łączenia z zabiegami endermologii oraz fali uderzeniowej wzmacniającej efekt modelowania sylwetki oraz efekt antycellulitowy.

PRZECIWSKAZANIA
Problemy z wątrobą, niewydolność nerek, choroba Raynaud’a, pokrzywka na skutek silnego wyziębienia skóry, krioglobulinemia (uszkodzenie antyciał w niskich temperaturach), hipoproteinemia, nietolerancja krioterapii, zaawansowana cukrzyca, gorączka, rak, infekcja, ciąża lub karmienie, zapalenie skóry, egzema, pryszcze, AIDS, rozstępy i blizny (w obszarze zabiegowym mogą ulec pogorszeniu), blizna po cięciu cesarskim, opalanie lub inny zabieg z wykorzystaniem UVA, usuwanie owłosienia laserem lub IPL w obszarze zabiegowym mniej niż 5 dni przed zabiegiem.

UWAGA
Przed zabiegiem nie należy zażywać leków przeciwzapalnych (np. aspiryny) i opalać się. Opalanie skóry tuż po zabiegu może doprowadzić do powstania przebarwień. Ze słońcem należy poczekać aż stan zapalny się wygoi (6-8 tygodni).

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych