Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIKorekta wrastających paznokci

Korekta wrastających paznokci (klamry metoda Arkady)

Wrastające paznokcie to jeden z najczęstszych powodów, dla których odwiedzamy gabinet podologiczny. Ta bolesna, często utrudniająca normalne funkcjonowanie, a nawet chodzenie dolegliwość to zazwyczaj konsekwencja źle przycinanych paznokci lub urazów mechanicznych, ale może mieć także inne przyczyny, jak halluksy, noszenie zbyt ciasnego obuwia, chodzenie w butach na wysokim obcasie, nadwaga albo czynniki genetyczne.

Jeśli trafimy do podologa, zanim rozwinie się stan zapalny, do rozwiązania problemu może wystarczyć dokładne oczyszczenie przestrzeni między paznokciem a wałem paznokcia oraz korekcyjne przycięcie go w taki sposób, aby miał więcej miejsca do prawidłowego wzrostu.

Jeśli jednak zwlekaliśmy z wizytą, podolog może być zmuszony do zastosowania bardziej inwazyjnych metod, które jednak przynoszą niemal natychmiastową ulgę. Jedną z nich jest założenie na paznokieć specjalnych klamr ortonyksyjnych, które unoszą krawędzie paznokcia, umożliwiając jego wyprofilowanie, tak, aby rósł w pożądany sposób, bez uciskania i podrażniania skóry. Takie klamry należy nosić od kilku tygodniu do kilku miesięcy, co jakiś czas przychodząc do podologa na wizyty kontrolne.

Drugim rozwiązaniem jest metoda Adriana Arkady, stosowana zazwyczaj w trudniejszych przypadkach. Podczas takiego zabiegu umieszcza się palec w specjalnej kostce, do której przez 5 specjalnych otworów wkłada się narzędzia formujące zarówno kształt paznokcia, jak i wał paznokciowy. Po wyprofilowaniu paznokcia wzmacnia się go i uzupełnia po bokach specjalną masą akrylową, która uniemożliwia paznokciowi ponowne wrastanie w skórę. W niektórych przypadkach już pierwsza wizyta pozwala osiągnąć pożądane efekty, zwykle jednak potrzebne są okresowe wizyty kontrolne dla dokonania drobnych korekt. Dodatkowym atutem tej metody jest to, że zdeformowany paznokieć zyskuje od razu zdrowy wygląd i naturalny kształt, można go też zaraz po zabiegu pokryć lakierem lub żelem.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych