Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIKorekcja zmarszczek twarzy i szyi (face lifting)

Korekcja zmarszczek twarzy i szyi (face lifting)

Face lifting to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Jest szybkim i skutecznym antidotum na utratę jędrności skóry, której efektem są początkowo drobne, ale z czasem pogłębiające się zmarszczki wokół oczu i ust, na policzkach, czole i szyi. Operacyjny retusz twarzy nie może powstrzymać procesu starzenia się, lecz może zlikwidować jego skutki przez usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry i tkanki podskórnej oraz podwieszenie mięśni mimicznych twarzy i szyi, co pozwala osiągnąć długotrwały efekt odmłodzenia. Dzięki korekcji zmarszczek pacjent wygląda, jakby wyraźnie ubyło mu lat, sprawia wrażenie wypoczętego i pełnego energii.

Operacyjna korekcja zmarszczek twarzy i szyi

Cięcia prowadzi się w skórze owłosionej okolicy skroniowej, dalej wzdłuż naturalnej linii przedusznej, wokół płatka usznego i w okolicy zausznej, aż do granicy skóry owłosionej w okolicy karku – dzięki temu blizny pooperacyjne są niemal niewidoczne. Odwarstwia się skórę, podciąga leżące głębiej mięśnie i powięź, przemieszcza ku górze i tyłowi, a następnie usuwa nadmiar skóry. Ranę zszywa się po wcześniejszym umieszczeniu delikatnych drenów, które wyjmowane są po 24-48 godzinach. Zakłada się luźny, wielowarstwowy opatrunek, który można na stałe zdjąć po około 5 dniach. Czas trwania operacji wynosi zazwyczaj około 3 godzin lub dłużej.

Po zabiegu mogą się pojawić niewielkie zasinienia w dole twarzy i szyi, które po kilku dniach powinny ustąpić, natomiast obrzęk może utrzymywać się nawet przez 3 tygodnie. Szwy z przodu zdejmuje się po upływie 5-7 dni, szwy tylne po 9-14 dniach. Początkowo twarz wydaje się sztywna, ale z czasem pacjent powinien odzyskać pełną kontrolę nad mimiką. Niestety, należy liczyć się z utratą części włosów przy pierwszym myciu głowy, co wynika z lokalizacji cięć w skórze owłosionej głowy.

Po upływie około 3 tygodni następuje wyraźna poprawa wyglądu i samopoczucia, co umożliwia powrót do normalnego, codziennego funkcjonowania. Ostateczny rezultat face liftingu pojawia się później, po kilku miesiącach. Wówczas blizny dojrzewają i stają się mało widoczne. Efekty operacji utrzymują się na zadowalającym poziomie przez 5-10 lat. Procesy starzenia się jednak postępują i po tym czasie może być potrzebne jej powtórzenie.

Znieczulenie

› większość takich operacji można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym w kombinacji z dożylną sedacją

Pobyt w oddziale

› od  kilku godzin do 1 dnia

Zalecenia po zabiegu

› po operacji w ciągu około dwóch tygodni należy unikać wysiłków fizycznych włącznie z seksem, unikać alkoholu, sauny przez kilka tygodni, unikać słońca przez kilka miesięcy.

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja

› powrót do pracy jest możliwy po ok. 3 tygodniach od operacji

Dokumentacja fotograficzna przed i po operacji pokazuje rezultat wykonanej korekcji.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych