Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIKorekcja powiek górnych i dolnych (blefaroplastyka)

Korekcja powiek (blefaroplastyka)

Chirurgiczna korekcja powiek polega na usuwaniu nadmiaru zwiotczałej skóry powiek górnych i dolnych, a także często tkanki tłuszczowej okołogałkowej. Zwiotczała, nawisająca skóra powieki górnej i tzw. worki pod oczami powodują, że wygląda się na bardziej zmęczonego i starszego niż się jest w rzeczywistości. Zabieg może mieć również swój aspekt praktyczny, ponieważ takie zmiany skóry i tkanki tłuszczowej wokół oczu mogą ograniczać pole widzenia. Korekcja powiek może być wykonana jako oddzielna procedura lub w połączeniu z face liftingiem.

Operacyjna korekcja powiek

Cięcia w ramach korekcji powiek wykonuje się w miejscu naturalnych linii powiek, wzdłuż zmarszczek na powiece górnej  i pod rzęsami na powiece dolnej, nieco poza kąt oka, tak aby były jak najmniej widoczne. Następnie usuwa się nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, a ranę zszywa się szwami pojedynczymi. Dla „worków” pod oczami bez zwiotczenia skóry można stosować cięcie przezspojówkowe. Czas trwania operacji wynosi od 1 do 3 godzin, zależnie od jej zakresu.

Po operacji zaleca się wysokie ułożenie głowy podczas snu oraz chłodne okłady na powieki, aby złagodzić obrzęk i zasinienie, które utrzymują się od tygodnia do kilku tygodni. Bezpośrednio po operacji może wystąpić łzawienie, nadwrażliwość na światło, a nawet zaburzenia ostrości wzroku lub widzenie podwójne – tego rodzaju dolegliwości przemijają po kilku dniach. Po dwóch dniach od zabiegu można swobodnie czytać, oglądać telewizję i korzystać z komputera. Nie można nakładać szkieł kontaktowych przez dwa tygodnie. Blizny mogą być widoczne i różowe przez 6 miesięcy. Rezultat operacji wystarczy na kilka lat, a u niektórych pacjentów jest trwały.

Znieczulenie

› operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub dodatkowej sedacji dożylnej.

Pobyt w oddziale

› od kilku godzin do 1 dnia

Niezdolność do pracy zawodowej – rekonwalescencja:

› powrót do pracy jest możliwy po około 7-10 dniach

› nadwrażliwość na wiatr i słońce może wymagać okularów przez kilka tygodni

Dokumentacja fotograficzna przed i po operacji pokazuje rezultat wykonanej korekcji.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych