Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALZABIEGIGinekomastia

Ginekomastia

Ginekomastia to powiększenie się gruczołu piersiowego u mężczyzn, polegające na przeroście tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej piersi. Przed podjęciem decyzji o operacji w przypadku tego schorzenia, oprócz rutynowych badań laboratoryjnych, konieczne jest badanie USG oraz opinia endokrynologa, ponieważ główną przyczyną ginekomastii są zmiany hormonalne, np. w okresie dojrzewania, oraz terapie hormonalne, np. w leczeniu nowotworów. Może być również następstwem m.in. chorób układu hormonalnego, nadwagi i otyłości oraz guzów i nowotworów jąder i nadnercza.

Leczenie operacyjne ginekomastii

Zabieg operacyjny polega na wykonaniu półkolistego cięcia wokół brodawki, na granicy jej otoczki, odsłonięciu gruczołu piersiowego i usunięciu go. Blizny po takiej operacji są mało widoczne, a skóra w miejscu po usuniętym gruczole zazwyczaj obkurcza się w ciągu kilku miesięcy. W ranie przez około 48 godzin pozostają dreny. Opatrunek uciskowy wokół klatki piersiowej stosuje się przez okres około 7 dni, do czasu zdjęcia szwów.

Jeśli powiększenie piersi u mężczyzn jest wynikiem rozrostu tkanki tłuszczowej, a nie gruczołu (co pokaże badanie USG) można uzyskać dobre efekty przez jej odessanie metodą liposukcji.

Znieczulenie

› operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą)

Pobyt w oddziale

› od 1 do 2 dni

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych