Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSCENTRUM ESTETYKIZABIEGIDermaQuest – zabiegi dermoterapeutyczne<

Dermoterapeutyczne zabiegi DermaQuest

DermaQuest to luksusowe, specjalistyczne programy terapeutyczne i peelingi chemiczne do zaawansowanej pielęgnacji skóry, które przynoszą nieprzeciętne, a nawet wręcz spektakularne rezultaty w terapii przeciwstarzeniowej oraz w zwalczaniu objawów takich dermoproblemów, jak trądzik i tym podobne zmiany. Dumą amerykańskiej marki są unikalne kosmoceutyki medyczne, oparte na opracowanych we własnych laboratoriach formułach, które zakładają stosowanie takich wysoce skutecznych składników, jak czysty retinol, roślinne komórki pacierzyste w formie liposomów, czy witamina C z wysoce efektywnym kwasem ferulowym. Aby zapewnić maksymalną skuteczność działania i bezpieczeństwo stosowania, każdy produkt i każda terapia powstaje przy współpracy z czołowymi dermatologami i innymi specjalistami w Stanach Zjednoczonych.

Azelaic Peel DermaQuest z kwasem azelainowym [10%], kwasem kojowym [5%] i neodermylem

Delikatny resurfacing enzymatyczno-chemiczny na bazie kwasu azelainowego i kwasu kojowego, dedykowany skórze bardzo wrażliwej, ze skłonnnością do przebarwień, w przebiegu trądziku zakórnikowego-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego.

Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych. Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych, posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Dzięki temu zabieg wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum.

Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne Azelaic Peel polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym. Stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych.

Kuracja dodatkowo zawiera spektakularny peptyd odmładzający – Neodermyl. Został on okrzyknięty beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek, ponieważ stymuluje odnowę kolagenu typu III, zwanego kolagenem młodości, tropokolagenu oraz elastyny.

Poprzez zastosowanie najnowszego peptydu biomimetycznego zabieg wpływa na pojędrnienie skóry i wygładzenie zmarszczek.

Wskazania:
Skóra wrażliwa
Skóra naczynkowa o podłożu łojotokowym
Trądzik zaskórnikowo-grudkowy
Początkowe stadium trądziku różowatego
Przebarwienia naskórkowe
Przewlekłe zapalenie mieszków włosowych u mężczyzn

Rezultaty:
Wyrównanie powierzchni i kolorytu
Rozjaśnienie przebarwień pozapalnych
Zmniejszenie stanów zapalnych, krost, grudek i zaskórników
Obkurczenie ujść gruczołów łojowych i zmniejszenie łojotoku

Częstotliwość:
Seria: 6 zabiegów co 7 dni, dwa razy w roku

Uwagi:
Peeling całoroczny
Peeling warstwowy, nie wymaga neutralizacji

Peeling Vitamin C Peel

Ekskuzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych antyoksydantów z enzymami i peptydami biomimetycznymi. Zabieg rekomendowany jest dla każdego typu skóry, w szczególności naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z zaznaczonymi oznakami starzenia egzogennego.

Fundamentem terapeutycznym całego zabiegu jest witamina C w postaci tetraizopalmitynianu akorbylu [4%], a także kwasu L-askorbinowego [15%] w połączeniu z kwasem ferulowym [1%]. Witamina C wykazuje samodzielne właściwości antyoksydacyjne, ale także regeneruje witaminę E znajdującą się we wszystkich komórkach skóry, wzmacniając jej system naprawczy i fotoprotekcyjny. Jest niezbędną witaminą do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego wpływa na zagęszczenie skóry, hamuje aktywność tyrozynazy ograniczając przebarwienia i wzmacnia naczynia krwionośne. Połączenie witaminy C z kwasem ferulowym chroni skórę przed zmianami DNA i promieniowaniem UV.

Kuracja wzbogacona jest o enzymy proteolityczne z papai, ananasa i arbuza, które działają wygładzająco i przeciwzapalnie, przywracając komfort skórze suchej i podrażnionej. Sensorycznym dopełnieniem zabiegu jest zastosowanie olejku i wyciągu z komórek macierzystych.

Wskazania:
Skóra narażona na powstawanie przebarwień
Nierówny koloryt i oznaki starzenia, spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV
Skóra naczyniowa, trądzik różowaty
Utrata jędrności i elastyczności
Skóra narażona na stres oksydacyjny i zanieczyszczenia środowiska, w tym skóra palaczy
Wzmocnienie antyoksydacyjnych właściwości skóry po silnym stresie emocjonalnym
Wzmocnienie fotoprotekcyjnego systemu skóry w okresie o silniejszym

Rezultaty:
Wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych
Wyraźne rozświetlenie skóry również wokół oczu, poprawa tekstury skóry
Silne nawilżenie i wygładzenie
Spłycenie linii i zmarszczek
Zmniejszenie rumienia i wzmocnienie naczyń krwionośnych
Możliwe lekkie złuszczanie do kilku dni po zabiegu

Częstotliwość:
Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku

Uwagi:
Peeling całoroczny
Peeling również dla skór naczynkowych

Peptydowy Peeling Biomimetyczny DermaQuest z pochodną toksyny botulinowej [10%] i AHA [40%].

Innowacyjny peeling nazywany alternatywą toksyny botulinowej (popularnie zwanej Botox). Pierwsze i niepowtarzalne połączenie alfa-hyroksykwasów z peptydami biomimetycznymi, daje niesamowitą skutczność w terapii zwalczania zmarszczek mimicznych. Kwas mlekowy [20%] oprócz działania stymulującego i wygładzającego spełniają rolę promotorów przejścia kluczowych substancji aktywnych. Przełomowa formuła peelingu aplikowana jest również na okolice oczu – po samą linię dolnych rzęs i na górną powiekę, dając efekt silnego wygładzenia linii zmarszczek. Dodatkowo receptura zawira komórki macierzyste z winogron, które są źródłe najsilniejszego wymiatacza wolnych rodników – resweratrolu.

Przełomowym składnikiem peelingu jest neuropeptyd – Argirelina (INCI: Acetyl Hexapeptide-3) w najwyższym efektywnym stężeniu [10%]. Argirelina jest skróconą formą toksyny botulinowej i działa na tym samym poziomie co botoks, nie wykazując jednak toksyczności. Wykazuje silne działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywołane pracą mięśni. Argirelina hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, dając efekt widocznego i natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek. Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokosci zmarszczek średnio o 30%.

W celu pojędrnienia skóry w formule zastosowano peptydy stymulujące fibroblasty – Matrixyl (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE oraz Rigin. Ich synergistyczne działanie przeciwzmarszczkowe porównywalne jest do działania czystego retinolu. Niezależne badania in vitro potwierdziły wzrost syntezy kolagenu typu I o 212%, kolagenu typu IV o 327% i kwasu hialuronowego o 267%. Te spektakularne wyniki badań dają podstawę, aby zaliczyć Matrixyl do jednej z najbardziej efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku składników kosmetycznych.

Nowa formuła zawiera kompleks amfoterycznych aminokwasów oraz technologię liposomów, aby działać w głębszych warstwach skóry.

Wskazania:
Zmarszczki mimiczne,również wokół oczu
Utrata jędrności i elastyczności skóry
Zmarszczki utrwalone
Nierówna powierzchnia i szary koloryt

Częstotliwość:
Seria: 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku

Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmarszczek mimicznych sugerowane jest wykonanie zabiegu 1 raz w mięsiącu

Rezultaty:
Skóra może zacząć się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, jeżeli złuszczanie występuje jest bardzo delikatne
Silnie wygładza zmarszczki mimiczne już w trakcie trwania zabiegu
Powoduje rozkurcz mięśni, przez co delikatnie unieruchamia mimikę wygładzając utrwalone zmarszczki mimiczne
Rozjaśnia skórę i przebarwienia

Uwagi:
Peeling całoroczny
Peeling również na okolicę oczu
Peeling również dla skór naczynkowych

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest z AHA, BHA, probotykami i niacynamidem

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo latwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retnowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym.

Witamin A działa seboregulujaco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy kreatolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zzastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni.

Probiotyki zapobiegają namnażaniu sie szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macieżyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjsćniona i odpowiednio nawilżona.

W zależności od wskazań, zabieg można łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

Wskazania:
Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona
Krostki, grudki, zaskórniki
Błyszczenie się skóry
Rozszerzone pory
Tendencja do przebarwień pozapalnych

Częstotliwość:
Seria: 8 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy do roku

Rezultaty:
Reguluje pracę gruczołów łojowych
Niweluje zmiany ropne, krostki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
Zmniejsza łojotok i tworzenie sie ognisk zapalnych
Silnie rozjaśnia skórę

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych