Kliknij, by zadzwonić:  Przychodnia  |  Szpital  |  Rehabilitacja  |  Centrum Estetyki Rejestracja online

CENTRUM MEDYCZNE SALUSSZPITALINFORMACJE DLA PACJENTÓWAnkieta anestezjologiczna

Ankieta anestezjologiczna dla pacjentów szpitala CM Salus

Głównym zadaniem lekarza anestezjologa jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu pacjenta podczas znieczulenia oraz umożliwienie chirurgowi sprawnego przeprowadzenia zabiegów operacyjnych lub diagnostycznych. Aby należycie wypełnić te zadania, musi przed planowanym zabiegiem w znieczuleniu zgromadzić wszelkie informacje niezbędne do tego, żeby odpowiedzialnie wybrać optymalną formę znieczulenia oraz postępowania w czasie operacji i po jej zakończeniu.

Przedoperacyjna ankieta anestezjologiczna jest poufnym dokumentem, od którego rozpoczyna się współpraca między anestezjologiem a pacjentem. Dzięki niemu lekarz tej specjalizacji może uzyskać szczegółowe informacje na ten stanu zdrowia i kondycji pacjenta. Zanim jednak pacjent przejdzie do kwestionariusza składającego się z ok. 20 pytań, w pierwszej części ankiety otrzymuje informacje o rodzajach znieczulenia i związanych z nimi zagrożeniach, czyli możliwych objawach niepożądanych i powikłaniach.

Na podstawie informacji dostarczonych przez pacjenta w ankiecie anestezjolog może wstępnie planować formę znieczulenia, dlatego niezwykle ważne jest, aby udzielone na pytania odpowiedzi były zgodne z prawdą i kompletne. Od dokładnego i wyczerpującego wypełnienia tego dokumentu w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo pacjenta w czasie znieczulenia. Zatajenie jakichkolwiek informacji albo brak szczegółowych danych na temat przebytych operacji i zabiegów oraz ewentualnych komplikacji zdrowotnych po nich, przewlekłych chorób, alergii i uzależnień, przyjmowanych leków, a także aktualnego stanu zdrowia pacjenta może utrudnić anestezjologowi podjęcie właściwej decyzji.

Wypełnioną i podpisaną ankietę anestezjologiczną pacjent dostarcza lekarzowi najpóźniej 14 dni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Informacje w niej przekazane są dodatkowo weryfikowane przez lekarza podczas przedoperacyjnych konsultacji anestezjologicznych, na które należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, szczególnie dotyczącą wcześniejszego leczenia szpitalnego, przewlekłych chorób i przyjmowanych leków. Podczas kwalifikacji anestezjolog informuje również o ewentualnych dodatkowych badaniach, które trzeba wykonać przed znieczuleniem, a także przypomni zasady, których należy przestrzegać, aby zabieg operacyjny lub diagnostyczny mógł być przeprowadzony bezpiecznie i sprawnie.

Umów się na zabieg

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeśli chcesz umówić wizytę lub zabieg, zadać pytanie, podzielić się opinią lub pomysłem. Nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tylko cyfry, bez spacji, myślników i znaków specjalnych